Únor 2018

Orgonit - můj pokus

19. února 2018 v 17:08
Před nedávnem jsem se dočetla o pozitiním působení orgonitu na harmonizaci energie. Orgonit by měl pohlcovat negativní vibrace a měnit je v pozitivní enerhii akterou vyzařuje do okolí a tím působí kladně na vše živé okolo sebe.
Zřejmě jsem nebyla sama koho tento fenomém oslovil, protože jsem k vánocům dostala od Ježíška krásnou orgonitovou pyramidu dovezenou až z Číny. Spodní hrana pyramidy měří 75 milimeterů a vnitřek orgonitu je tvořen barevnými krystaly polodrahokamu a kovovými částečkami, které se vznáší v průhledné hmotě. Vypadá velice hezky, ale funguje opravdu? Jsem k těmto věcem poněkud skeptická, ale rozhodla jsem se udělat pokus, který by prokázal účinek orgonové energie.
Protože působení na lidský organismus se měří poměrně těžko, díky nejrůznějším pozitivním i negativním vlivům v okolí, rozhodla jsem se vyzkoušet působení orgonitu na pokojových rostlinách.
Do osmi květináčů jsem umístila osm stejných fazolí a rozdělila jsem květináče do dvou skupin po čtyřech. Umístila jsem obě skupiny do dvou různých místností na stejné straně bytu a doprostřed jedné skupiny jsem postavila orgonit.
Obě skupiny květináčů měly stejný přístup slunečního světla, stejnou teplotu v místnosti a stejnou zálivku. Přesto všechny čtyři fazolové rostlinky umístěné v blízkosti orgonitu dříve vyrazily z hlíny, rychleji rostou a všeobecně lépe prospívají než rostliny v kontrolní skupině bez orgonitu. Na rostlinách s orgonitem také vyrašilo více květů.