Jak začít s ketonovou dietou

24. října 2017 v 15:45
Tento jednoduchý návod vás naučí jak se dostat do stavu ketózy, začít s ketonovou dietou a úspěšně zhubnout. Ketonová dieta, zvaná také ketonická, ketogenní, ketogenická nebo ketodieta je způsob stravování, při kterém vyloučíte z potravy cukry a uhlovodíky, a naopak zvýšíte příjem bílkovin a proteinů. Touto úpravou stravy se váš organismus dostane velice rychle, během asi 3 dnů do stavu kterému se říká ketóza. V tomto stavu využívá pro svou výživu ketony, namísto glukózy. Ketony se v těle vytvářejí z uložených tuků, a tím dochází k rychlému hubnutí. Protože tělo začne spotřebovávat tuky namísto bílkovin, nedochází ke ztrátě svalové hmoty a tím ke snížení kondice. Ketonová dieta je tak rychlým a spolehlivým způsobem jak se zbavit uloženého tělesného tuku.

Jak zjistit jestli už jste ve stavu ketózy.

Do stavu kdy organismus začne spotřebovávat tuk, se dostanete velmi brzy, už po několika, přibližně 3 dnech. Otestovat si to můžete pomocí zkušebních papírků na testování moči, které dostanete koupit v lékárně. Během ketonického stavu také dochází ke snížení chuti k jídlu, což ještě více usnadňuje hubnutí.

Co jíst během diety

Zvýšený přísun proteinů zajistí, že budete hubnout zdravě, bez ztráty kondice a odbourávání svalové hmoty. Energie z proteinů se získává snadněji, a budou vám tak stačit menší porce jídla. Ketodieta vám umožní konzumovat čerstvé kvalitní jídlo jako je maso, ryby, zelenina a zdravé tuky které prospívají zdraví. Můžete také koupit některý z dietních balíčků který obsahuje již připravená jídla. Mezi nejznámější patří proteinová dieta Ketomix

Kolik byste toho měli sníst?

Během ketonové diety, je okolo 70 procent všech kalorií, které váš organismus spotřebuje pro své fungování spotřebováno z vašich zásob tělesného tuku. Při dietě se jedí jídla připravená podle receptů a tabulek. Porce jsou menší než obvykle, ale to nevadí jelikož proteiny jsou mnohem výživnější, a také během ketonického stavu je snížena chuť k jídlu, nebudete tedy mít nutkání se přejídat. Tento způsob hubnutí je bezpečný, není ale příliš vhodný pro těhotné, kojící matky, nebo nemocné. Pokud si nejste jisti, jestli je ketonová dieta pro vás vhodná, poraďte se se svým lékařem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mety Mety | Web | 14. října 2018 v 11:33 | Reagovat

Proteinovou dietu mohu jedině doporučit. U žádné jsem nehubla tak rychle, jako právě u zmíněné proteinové diety. Do stavu ketózy se můžete dostat i za 2 dny, pokud je příjem sacharidů opravdu na minimálním množství (většinou do 30 gramů/den).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama