Ketonová dieta - jak zhubnout pomocí ketózy

1. září 2017 v 9:25
Pokud je vaším cílem rychle a bez jojo efektu zhubnout, můžete vyzkoušet ketonickou neboli ketonovou dietu. Jedná se o v dnešní době stále populárnější způsob hubnutí, kdy se upraví strava tak že se zcela vynechají sacharidy, a naopak se jí jídlo vysoce bohaté na proteiny a tuky. Díky tomu se v organismu navodí stav zvaný ketóza při které si tělo bere energii z uložených tukových zásob a tím dochází k hubnutí. Díky konzumaci vysokých dávek proteinů tělo neztrácí svalovou hmotu tak jako při jiných dietách, ale mnohem rychlejí spaluje tuky.

Je tato dieta bezpečná?

Jde o zásah do vyváženého stravování, takže je zřejmé že lidé kteří ze zdravotních důvodů musejí jíst vyváženou stravu by dietu neměli užívat. Například jde o diabetiky, lidi s poruchou příjmu potravy, děti, kojící a těhotné matky a podobně. Pro většinu ostatních lidí jde o bezpečný a rychlý způsob, jak zhubnout. Na rozdíl od většiny ostatních diet je nástup hubnoucího efektu opravdu rychlý, do ketózy se tělo dostane už po dvou dnech bez sacharidů. To je také jedním z důvodů proč ketodietu používají sportovci, kteří se chtějí před závodem zbavit podkožního tuku. Pokud chcete zhubnout do plavek, nebo shodit nabraná kila po vánočních svátcích, je to ideální způsob.

Jak držet dietu

Ketonovou dietu můžete držet několika způsoby. Buď si budete jídla bez sacharidů a s vysokým obsahm proteinů a tuků připravovat sami podle receptů, nebo si zakoupíte předem připravenou hotovou ketonovou dietu kde máte na každý den přesně odváženou dávku vysoce proteinového jídla které konzumujete podle návodu. Druhý způsob je samozřejmě o něco dražší, ale zase vám odpadnou starosti s vařením, nemusíte hlídat velikost porcí a celkově je jednodušší dietu dodržovat. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob, je velmi důležité pít hodně tekutin. Nejlepší je samozřejmě čistá voda, ale můžete pít také neslazený čaj, kávu nebo minerálku. Měli byste denně vypít alespoň 2 litry tekutin.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama