Září 2013

Léčivé vlastnosti zázvoru

27. září 2013 v 11:27
Zázvor je jedním ze starověkých, a velice ctěných léků v Indii a Asii. Seznam nemocí, proti kterým se používá, je tak dlouhý, že je to k neuvěření. Jak je možné že jediná rostlina dokáže ovlivnit tolik zdánlivě různých onemocnění? Zde je návod, jak zázvor funguje:

Léčivé vlastnosti zázvoru.

Zázvor má schopnost bojovat proti různých onemocněním a chorobným stavům, což je způsobeno jeho schopností mírnit záněty, které jsou významnou příčinou mnoha nemocí. Zánět je přirozená reakce na nemoc nebo úraz a jeho bolest, zarudnutí, teplo, a otoky jsou pokusy vašeho těla zabránit vám abyste s poškozenou částí těla cokoliv dělali, zatímco se uzdravuje. Zánět ustupuje jakmile se tělo vyléčí. Nicméně, v některých případech, jako je artritida, divertikulóza žlučníku, nebo srdečních onemocnění,zánět nezmizí a stává se chronickým což vede k mnoha dalším problémům. Zázvor je zvláště užitečný při léčení chronických zánětů, protože nezpůsobuje podráždění žaludku, místo toho pomáhá chránit a léčit trávicí trakt. Zázvor také léčí širší rozsah zánětlivých problémů, protože dokáže ovlivnit enzymy tvořené při zánětu. Kromě tlumení zánětů ma zázvor také mnoho dalších výhod. Pomáhá zmírnovat nevolnost, ničí celou řadu virů, a během některých laboratorních studií se ukázalo, že působí protinádorově.

Příprava a dávkování zázvoru

Část zázvoru, které používáme, není kořen, jak by se zdálo, z toho, jak vypadá. Je to vlastně hlíza. Pikantní aromatické sloučeniny v hlíze, které dodávají léčivé vlastnosti zázvoru jsou poměrně citlivé na teplo a kyslík, takže bychom měli při přípravě postupovat opatrně.

Příprava zázvorového čaje

Chcete-li vyrobit zázvorový čaj, nařezejte asi 4 cm zázvoru na plátky a vaříme asi vpůl litru vody na mírném ohni po dobu 10 minut. Přikryjte hrnec poklicí abyste při vaření udrželi uvnitř co nejvíce těkavých složek. Sceďte a popíjejte tento zázvorový čaj před jídlem. Plátky po vypití čaje můžete sníst. Pijte tři šálky zázvorového čaje denně, jeden před každým jídlem.
Zázvor v prášku je také široce dostupný. Můžete konzumovat 2 gramy prášku třikrát nebo více krát za den, s jídlem nebo bez jídla. Jen se ujistěte, že užíváte zázvorový prášek, který není příliš starý, protože může ztratit svou účinnost. Lidé často by měli jíst mnohem více zázvoru, a prospívat tak více svému zdraví.

Jak zázvor skladovat

Skladujte hlízy čerstvého zázvoru na chladném, tmavém a suchém místě. Nenechávejte je v ledničce, a použijte během 2 až 3 týdnů, abyste dosáhli optimálního účinku . Mletý zázvorový prášek chraňte před světlem.